در ساعت ۴:۴۵ صبح روز جمعه ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ برنامه صعود به قله قارون توسط تیم بیست و پنج نفره باشگاه کوهنوردی شاهین اراک از محل میدان شریعتی اراک آغاز شد

روز جمعه، ۵شهریورماه ۱۴۰۰، ساعت ۲۰/۵ دقیقه صبح بوسیله دو دستگاه اتومبیل شخصی از میدان سرداران اراک به خمین حرکت کرده و در آنجا به اتفاق یک نفر دیگر به تیم ملحق شد و به سمت دلیجان حرکت کردیم .

چهارشنبه شب ساعت ۳۰/۱۱ به همراه ۱۳نفر از همنوردان خوب باشگاه با یک دستگاه مینی بوس اراک را به مقصد ناندل ترک کردیم. روستای ناندل مبدا صعود از مسیرهای شمالی و شمال شرقی بوده و برای بسیاری از کوهنوردان شناخته شده می‌باشد. در جاده هراز و پس از امام‌زاده هاشم و پلور به سمت آمل حرکت می‌کنیم.

تیم هفت نفره باشگاه شاهین و پنج نفر از باشگاه عاشقان کوهستان روز جمعه ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ در ساعت ۵ صبح از اراک حرکت کرده و به محل پارک ماشین در پای لجور رسیدیم و ساعت ۶ صبح استارت زدیم

بر اساس برنامه ساعت۲۳/۱۰ پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ۲۹ نفر از میدان شریعتی اراک با یک دستگاه میدل باس حرکت کرده و حدود ساعت ۴/۴۰ دقیقه در روستا کلوان واقع در جاده چالوس همگی آماده صعود با هوای عالی شدیم.

طبق تقویم تابستان باشگاه، پس از همانگی‌های انجام شده صبح روز جمعه ساعت ۵:۴۰ صبح با وسیله نقلیه شخصی به سمت روستای رباط میل حرکت کردیم. از دوربرگردان روستا وارد جاده چپقلی شده و خودروها را کنار ساختمان و استخر اداره منابع طبیعی پارک کردیم.

در ساعت ۱۶ عصر مورخ ۳/۴/۱۴۰۰با ماشین شخصی از اراک به سمت فشم حرکت کردیم . بعد از رسیدن به فشم و عبور از میدان فشم به سمت حسن دره و بعد از زایگان, یک تابلو در سمت چپ جاده, ورودی روستای آبنیک را مشخص کرده. از سر جاده تا مرکز روستا و پارکینگ مسافت کم چند دقیقه ای را طی کردیم

ساعت ۱۹ از روستا بیدستانه استارت برنامه زده شد و پس از پیمایش دره و عبور از سه تنگ عبدل،ساعت ۱۱شب به چشمه مظفر رسیدیم و کمی استراحت نمودیم . به دلیل کمبود بارندگی در سال جاری،چشمه مظفر در روز ها خشک و شب ها دارای آب میباشد.

س از بررسی های مختلف و مهیا کردن وسایل فنی و طناب و هماهنگی های لازم با نفرات تیم ساعت ۴ بامداد روز جمعه ۴ تیر ماه ۱۴۰۰ ،با ماشین شخصی به سمت فریدونشهر حرکت کردیم. مسیر انتخابی ما جاده اراک ، الیگودرز بسمت داران و فریدونشهر بود . ماه کامل در جاده با زیبایی دلفریبش ما را همراهی میکرد.