مشخصات برنامه

صعود به قله بابا حاضر

تاریخ اجرا : ۱۰ بهمن ماه ۹۹

سرپرست برنامه : عباس رحیمی

مربی برنامه : –

تعداد افراد شرکت کننده : ۲۰ نفر

افراد شرکت کننده :

خانمها : ربیعی ،کریمی، سلیمانی، صالحی، کائیدانی، رضایی

آقایان : صالحی، اسکندری، حبیبی نژاد، جهانشاهلو، عبدی، گودرزی، امینی، توکلی، خانلری، محسنی، برادران شریفی، آقااکبری

معرفی منطقه:

قله باباحاضر به ارتفاع ۲۵۶۳ متر از سطح دریای آزاد در رشته کوه های واقع در شرق رودخانه قره چای که از پل دو آب شروع و با امتداد جنوبی شمالی به کوه های وفس در شهرستان کمیجان منتهی میشود ، بوده و از سنگهای رسوبی که نشان دهنده خواستگاه دریایی آنست تشکیل شده و در زمان چین خوردگی آن تریشیاری از دوران سوم زمین شناسی میباشد.

این قله از شمال به کوه های قبله از جنوب به کوه باغک و پیرزن و از غرب به کوه های حمیلان و از شرق به دشت فراهان و تالاب میقان وصل میشود و در گرا یا آزومیت ۳۱۵ درجه جغرافیایی واقع است .

روستای اطراف این قله در شمال قهییه و کلاغ نشین در جنوب روستای خار پهلو و در غرب روستای سوزان (جز شهرستان خنداب ) و در شرق روستای نوازن میباشد.

امکانات منطقه :

راه آسفالته تا پای کار قنات در پای کار برای برداشتن آب و امکانات رفاهی در امام زاده جهت برگشت

در پایین روستا امامزاده محسن که از نوادگان امام موسی کاظم میباشد قرار دارد که بنای اولیه این امامزاده در قرن هفتم بوده و اکنون دارای صحن بزرگ و حصار کشیده و آسفالت و موزاییک شده و دارای امکانا رفاهی مناسب که جمعه ها پذیرای زائرین میباشد.

مسیر دسترسی:

با گذر از جاده فراهان بعد از شهرک ایبک آباد از سمت چپ جاده که بوسیله تابلو مشخص شده به طرف روستای نوازن ؛ با پیمودن ۱۲کیلومتر و با عبور از کنار سد نوازن در حدود دو کیلومتری جاده خاکی نرسیده به روستای مشهد گرمه می باشد.

شرح گزارش:

طبق هماهنگی قبلی راس ساعت ۷صبح از میدان شریعتی اراک به وسیله یک دستگاه مینی بوس و دو دستگاه خودرو سواری به سمت روستای نوازن حرکت کردیم .

در ساعت ۸/۳۰ از ماشین پیاده شدیم و از دره بابا حاضر به سمت قله طی مسیر کردیم در دو مرحله استراحت نهایتا ساعت ۱۱بر فراز قله ایستادیم با توجه به وزش شدید باد تنها با گرفتن عکس مجبور به ترک قله نموده و کمی پایین تر با توقفی ۱۰ دقیقه ای و صرف نوشیدنی به حرکت از سمت دره ای در جنوب قله از طریق شن اسکی به طرف روستای مشهد گرمه
حرکت کردیم . درمسیر دره وجود درختانی از قبیل انجیر وحشی؛ ازگیل؛ سنجد به زیبایی مسیر می افزود در طول مسیر با گرفتن عکس دسته جمعی در ساعت ۱۳به امامزاده واقع در روستای مخروبه مشهد گرمه رسیدیم و پس از صرف ناهار سوار بر وسایل نقلیه نهایتا ساعت ۱۵ در میدان شریعتی برنامه به اتمام رسید.

۰ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.