مشخصات برنامه

صعود سراسری زمستانه کوهنوردان استان مرکزی به قله ۳۱۰۰متری سفید خانی

تاریخ اجرا : ۲۴ بهمن ماه ۹۹

سرپرست برنامه : نفیسه صیدی

مربی برنامه : قاسم نادری، عباس فرضی و نقیسه صیدی

تعداد افراد شرکت کننده :

افراد شرکت کننده :

آقایان : نادری(مربی)  ، گنجه ای (مهمان ویژه ) ،فرضی (مربی ) ، ابوالحسنی(امداد )  ،  ناصری ، مهندس سعیدی ، خانلری ،حکمت جو ، شیخی ، دستورز ، فارسیجانی ، آقا اکبری ، نشاط فر ،صیدی ،فتحی (امداد)

خانمها : زهره رکاب طلایی ، صیدی ( سرپرست ، مربی )، سلمانی(امداد)  ، محمدی ، ربیعی ، امین ، خاکتاریک

صعود سراسری زمستانه کوهنوردان استان مرکزی به قله ۳۱۰۰متری سفید خانی، به مناسبت یادواره پیشگامان سلامت، نکوداشت زنده یاد مرحوم کیخسرو رجایی پیشکسوت کوهنوردی استان، پنجاهمین سالگرد تاسیس هیئت کوهنوردی استان مرکزی

مجری : هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان مرکزی

شرح گزارش:
بر اساس هماهنگی های قبلی محل تجمع افراد صعود کننده مقابل هیات کوهنوردی استان ساعت ۷ صبح بود .
به دلیل تعداد زیاد شرکت کنندگان و رعایت پروتکل های بهداشتی همچنین به لحاظ فنی ، مسیر صعود به قله از ۳ یال شمالی (نرمال ، خوشه چین وسیاه کوه) و غربی (عمر دوباره ) منتهی به قله ، در نظر گرفته شده بود؛ که وسایل نقلیه عمومی ( از طرف شهرداری ) در نظر گرفته شده، بر اساس این مسیرها تقسیم بندی شده بود.

تعداد دوستان شرکت کننده از طرف باشگاه شاهین ۲۱ نفر بودند و یالی که برای صعود از طرف هیئت در نظر گرفته شده بود یال خوشه چین در جبهه شمالی بود .
ساعت ۷:۳۰ دقیقه سوار وسایل نقلیه عمومی شدیم و ساعت ۸:۱۵ در روستای خانه میران رسیدیم و در نزدیکی ویلای مرحوم خوشه چین پیاده شدیم .
اعضای باشگاه شاهین و باشگاه صعود و همنوردانی از هیئت کوهنوردی آشتیان و کوهنوردانی از جامعه کوهنوردی شهرستان اراک در غالب یک تیم ۹۳ نفره به سرقدمی جناب آقای نادری و عقبداری آقای گودرزی شروع به حرکت کردیم .
مسیر صعود از قبل پرچم گزاری و مشخص شده بود و اعضا تیم امداد و نجات هلال احمر و امداد و نجات هیات کوهنوردی که دوستانی از باشگاه شاهین در این تیم حضور داشتند در طول مسیر همراه تیم بودند .
آقای ناصری زحمت عکاسی را برعهده داشتند و جناب آقای فرضی مربی محترم باشگاه در طول مسیر صعود و فرود زحمت هماهنگی بین همنوردان باشگاه و اعضا تیم را بر عهده داشتند .
هوا گرم بود ، در طول مسیر صعود بعد از هر یک ساعت پیمایش ده دقیقه استراحت برای صرف تنقلات در نظر گرفته شده بود .
با گامبرداری خوب و پیوسته جناب آقای نادری قسمتی از مسیر را که پوشیده از برف و یخ بود را پشت سر گذاشته و ساعت ۱۱ به ابتدای مسیر تیغه ها رسیدیم و استراحت کوتاهی داشتیم . بعضی از اعضا شرکت کننده در تیم سابقه کمی در کوهنوردی داشتند و بعضا اولین صعود کوهستان را تجربه میکردند و به احترام زنده یاد رجایی در برنامه شرکت کرده بودند به همین علت مسیر تیغه ها را با همکاری همه اعضا تیم گذراندند . پس از عبور از مسیر تیغه ها ساعت ۱۱:۴۵ بر فراز قله سفیدخانی ایستادیم و اولین تیمی بودیم که قله را صعود کردیم . پس از خواندن سرود دسته جمعی به یاد زنده یاد رجایی و گرفتن عکس یادگاری به دلیل رعایت موازین بهداشتی و عدم تداخل با تیم های صعود کننده از جبهه های دیگر آماده فرود شدیم و مجددا به سرقدمی جناب آقای نادری از مسیر صعود شده فرود آمدیم .پس از عبور از مسیر تیغه ها و یال منتهی به ویلای مرحوم خوشه چین ساعت ۱۵ به انتهای مسیر رسیدیم .با صرف ناهار که از طرف اسپانسرمراسم (محمدی فروشنده لوازخانگی ) تهیه شده بود ؛ مراسم افتتاحیه با سخنان جناب سیامک رضایی رییس هیئت کوهنوردی استان شروع شد .
وجود جناب آقای حقدادی مدیر کل اداره ورزش و جوانان و جناب آقای بیاتیان سرپرست شهرداری کلان شهر اراک و نیز مدعوینی از پیشکسوتان و پیشگامان و قدیمی های کوهنوردی استان و دیدار با آنها به کیفیت برنامه افزوده شد
در پایان از پیشگام و پیشکسوت کوهنوردی استان جناب آقای امینی و قدیمیهای کوهنوردی شهرستان اراک آقایان قاسم محرابی و عباس بیاتانی و نقی خانلری با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آورده شد . با پایان گرفتن مراسم سواربر وسایل نقلیه عمومی شدیم و در مقابل دفتر هیات برنامه به پایان رسید .

۰ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.