مشخصات برنامه

صعود به قله مالگا

تاریخ اجرا : ۱ اسفند ۹۹

سرپرست برنامه : عزت الله معافی

مربی برنامه : قاسم نادری ، عباس فرضی

تعداد افراد شرکت کننده : ۲۲ نفر

افراد شرکت کننده :

خانمها : مهدیه صالحی، طیبه شیرازی، مریم فراهانی، مریم قاهانی

آقایان : اسمعیل عبدی ، علی اکبر غلامی ، مهرداد ناصری ، اردشیر معافی ، داود میرزایی ، صفر ملکی (مهمان ) ، حسین حکمت جو ، علیرضا حکمت جو ، حمید محمودی ، علی امیدی ، احمد جیریایی ، مجتبی اسماعیلی ، داوود صالحی ، رضایی

موقعیت منطقه :

قله مالگا واقع در رشته کوه راستوند که  امتداد این رشته شمال غربی – جنوب شرقی می باشد. این رشته کوه در شمال غربی شهر شازند قرار گرفته است. طول آن ۱۳ کیلومتر و عرض آن در عریض ترین بخش ۵.۵ کیلومتر است. از شهر شازند شروع و رفته رفته ارتفاع می‌گیرد تا در قله مالگا به حداکثر ارتفاع خود یعنی ۳۲۲۲ متر می‌رسد

مسیرهای صعود:

۱-مسیر نرمال

برای صعود به قله مالگا از روستای حصار شروع و پس از طی مسافتی در نزدیکی انتهای دره به راست متمایل شده و تا قله اصلی پیش می‌رود.

۲- مسیر از خط الراس:

از شهر شازند شروع و پس از فراز و نشیب های زیاد به قله مالگا ختم می‌شود و مسیر کاملا بدون آب است .

۳-مسیر صعود از روستای مروارید دره که کمی درگیری با سنگ دارد .

شرح گزارش : 

در راستای تقویم زمستانه باشگاه ،

با اعلام ‌برنامه صعود به قله ” مالگا ” در رسانه های ارتباط جمعی باشگاه ، از جمله کانال ها و گروهای تلگرام و واتساپ و اینستا مراحل ثبت نام انجام گرفت . که با توجه به تعداد شرکت کنندگان و رعایت پروتکل های کرونایی ، تعداد دو دستگاه میدل باس در نظر گرفته شد .

با در نظر گرفتن دو مربی در برنامه و تاکید بر اینکه برنامه کاملا زمستانی است ؛ شرکت کنندگان را به داشتن کلیه وسایل زمستانی توصیه شد . با تشکیل گروه واتساپی از شرکت کنندگان ، موارد لازم در برنامه گوشزد میشد .

طبق قرار قبلی ساعت یک ربع به ۷ روز جمعه یکم اسفند نود ونه با تجمع شرکت کنندگان در میدان شریعتی به طرف روستای مروارید دره حرکت کردیم .

از پلیس راه اراک توره وارد جاده اراک بروجرد شده حدود یک کیلومتر سمت چپ به نهرمیان رسیده و با گذر از آن به روستای مروارید دره رسیدیم.

با هماهنگی قبلی با جناب صادق ربیعی از کوهنوردان توانمند منطقه ، مسجد روستا ، برای بچه ها جهت صرف صبحانه و استفاده از سرویس بهداشتی ، آماده شده بود .

صعود در ساعت ۸ از شمال روستا بعد از زدن دایره معارفه و معرفی بچه ها شروع ، و بانظمی  شکیل حرکت به طرف گردنه متصل به خط الراس شروع شد . در ابتدا برف کمی داشتیم که هرچه ارتفاع اضافه میشد ، حجم برف بیشتر میشد . دوتیم سه نفره جلو و تیمی حدود ۱۵ نفر از پشت سر تیم ما در منطقه بود.

با رسیدن به هفتی معروف از لبه خط الراس با رعایت نکات ایمنی و درگیری با چال برف ها و سنگهای صخره ای همراه با وزش باد، حرکت به طرف قله را ادامه داده و نهایتا ساعت ۱۳:۱۵ قله را صعود نمودیم با توجه به وزش  باد حدود یک ربع در قله توقف داشتیم . با گرفتن عکس روی قله ، جمعی و فردی ، فرود را شروع و همان مسیر صعود را برای فرود درپیش گرفته و ساعت ۱۶:۴۵ به روستا مروارید دره رسیدیم .

با تشکر از عکاسان برنامه جناب حکمت جو ، مهرداد ناصری و صفر ملکی .

همچنین از جناب اردشیر معافی و صفر ملکی مهرداد ناصری اسماعیل عبدی و علی امیدی و سرکار خانم شیرازی و داوود میرزایی که در سرقدمی و برفکوبی تیم را کمک کردند تشکر میکنم .

تنظیم گزارش : عزت الله معافی

۰ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.