مشخصات برنامه

صعود به قله تفتان

تاریخ اجرا : ۱۶ بهمن ماه ۹۹

سرپرست برنامه : حسین حکمت جو

مربی برنامه : عباس فرضی

تعداد افراد شرکت کننده : ۹ نفر

افراد شرکت کننده :

خانم ها: عیدی، فراهانی با حضور سرکار خانمها (هاشمی ، قاهانی ،کهریزی ، رکاب طلایی و عبادی )

آقایان: مهرداد ناصری و  باحضور جناب آقای (ایزد پناه)

گزارش برنامه :
سه شنبه ۱۴ بهمن ماه ۹۹ ساعت ۹:۰۰ صبح با یک دستگاه ون، از اراک به سمت ایستگاه راه آهن محمدیه قم حرکت کردیم پس از کمی استراحت در ایستگاه محمدی ، ساعت ۱۳:۱۵حرکت قطار به سمت زاهدان آغاز شد. به خاطر رعایت مسایل بهداشتی وپروتکل های کرونا هر کوپه قطار برای چهار نفر پیش بینی شده بود.
چهارشنبه ساعت ۱۰:۱۵صبح به ایستگاه راه آهن زاهدان رسیدیم. با یک دستگاه خودرو ون که از قبل هماهنگ شده بود کوله ها را به منزل یکی از دوستان بنام سید طاها انتقال داده و به اتفاق دوستان جهت خرید به سمت چهارراه رسولی حرکت کردیم پس از خرید ‌مختصر پوشاک و کفش کوهنوردی ، و شب را در منزل دوستمان بسر بردیم .
پنجشنبه ۱۶بهمن ساعت۳ صبح با یک دستگاه ون که از قبل هماهنگ شده بود به طرف روستای تمندان نرسیده به شهرستان خاش حرکت کردیم. ساعت ۶:۰۰ صبح به اردوگاه دره گل رسیدیم. استارت صعود از اقامتگاه دره گل زده شد . پاکوب مسیر مشخص بود . سرقدمی گروه با جناب آقای عباس فرضی بود .پس از حدود ۳ ساعت کوهپیمایی ساعت ۹:۴۵ صبح به پناهگاه صُبّح تفتان رسیدیم بعد از چند دقیقه استراحت و صرف صبحانه که از قبل بسته های صبحانه و ناهار و پذیرایی بین راهی توسط سرپرست خوبمون آماده شده بود، کوله ها را سبک سازی نموده و بار اضافی (شامل کرامپون ها ، وعده ناهار و ظروف اضافی و … ) با توجه به‌ شرایط جوی منطقه به مسئول پناهگاه سپردیم و با کوله سبک به مسیر صعود ادامه دادیم .
پناهگاه صُبَح یکی از زیباترین و بزرگترین پناهگاه های کشور می باشد. این پناهگاه دارای دو ساختمان، یکی دو طبقه و دیگری ۳ طبقه است.
هوا بسیار خوب بودخبری از بادهای شدید و سرد تفتان نبود. مسیر را در پیش گرفتیم. ساعت ۱۲:۳۰ همه اعضای تیم در میعادگاه عاشقان کوهستان و طبیعت ، برفراز قله حضور داشتند . سپس در مجاورت دهانه آتشفشان که بخارهای گوگرد از آن متصاعد می شد، چندین عکس یادبود گرفته ، و با همخوانی سرود ” ای ایران ای مرز پرگوهر ” به سمت پایین حرکت کردیم. ساعت ۱۵:۳۰ به پناهگاه صبح رسیدیم.بعد از استراحت و صرف ناهار کوله ها را آماده کرده و مجددا به سمت اردوگاه دره گل حرکت کردیم . ساعت ۱۹:۱۰ به اردوگاه رسیدیم ؛ بعد از صرف چای با دستگاه ون دوباره به منزل دوستمان به زاهدان برگشتیم
جمعه ۱۷ بهمن ماه ساعت ۱۳، با قطار از زاهدان به سمت قم حرکت کردیم ساعت ۱۰ صبح شنبه ۱۸ بهمن ماه به ایستگاه محمدیه رسیدیم و همراه دو دستگاه ون که از قبل هماهنگ شده بود به سمت اراک حرکت کردیم که در ساعت ۱۳ به اراک رسیدیم و برنامه به خوشی و سلامتی به پایان رسید .
تهیه گزارش: قاهانی

۰ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.