مشخصات برنامه

صعود به قله آلاداغ

تاریخ اجرا: ۱۴۰۰/۰۱/۱۰

سرپرست برنامه: علیرضا میرزاخانی

نفرات شرکت کننده در برنامه: ۱۴ نفر

افراد شرکت کننده :

خانم ها: حمیده غلامی، بیتا سلیمانی، مریم قاهانی ومریم بنی جمالی

آقایان: علی غلامی، مراد اسکندری، علی محسنی،میثم عابدی، علی اسماعیلی، محمد جوادحاجیان،علی کریمی، شایان امینی و عارف آخوندی

معرفی مختصر قله:

 قله آلاداغ بلندترین قله (۳۲۱۰ متر) از خط الراس غازک می باشد که در فاصله ۴۰ کیلومتری غرب اراک است این خط الراس با طول تقریبی ۳۰ کیلومتر از روستای سوار آباد تا شهر توره در جهت غرب به شرق امتداد یافته است.

مسیرهای صعود:

جبهه جنوب غربی از  روستای خوش تپه

جبهه شمالی از  روستای بصری

شرح برنامه: 

طبق قرار قبلی نفرات شرکت کننده در ساعت ۷ صبح  در میدان شریعتی حاضر شدند و به سمت روستای خوش تپه حرکت کردند پس از رسیدن به روستا در کنار چشمه میان روستا توقف کرده و از از آنجا با حرکت در جهت شمال ادامه مسیر داده و از روستا خارج شدیم. با خارج شدن از روستا و پیمایش در مسیر جوی آب و رسیدن به چشمه بعدی در ساعت ۸:۱۵ توقف کوتاهی صورت گرفت و نفرات در برنامه به یکدیگر معرفی شدند و شرح وظایف هر نفر توسط سرپرست مشخص گردید.

پس از معرفی صعود از طریق پاکوب در ساعت ۸:۳۰  آغاز شد تا به ابتدای گرده جنوبی رسیدیم در اینجا تیم استراحت کوتاهی کرد و سپس به ادامه مسیر پرداختیم  برای عبور از این گرده باید کمی دست به سنگ شد که نیازمند دقت در شناخت مسیر و به حداقل رساندن درگیری با سنگ هاست. پس از طی کردن مسیر سنگی و  رسیدن به خط الراس با چرخش و حرکت در جهت شمال غربی در ساعت ۱۲ بر فراز قله آلاداغ به ارتفاع ۳۲۱۰ ایستادیم پس از گرفتن عکس یادگاری به دلیل وزش باد کمی از ارتفاع کاسته و در محلی مناسب برای استراحت و تجدید قوا توقف کردیم. بعد از استراحت با حرکت به سمت دره در مسیر فرود قرار گرفتیم شناخت دقیق مسیر برای فرود الزامی است چرا که عدم توجه کافی باعث نزدیک شدن به نقاط پرتگاهی و خطر سقوط میشود پس از عبور از دره و استراحت کوتاه در میان آن در ساعت ۴:۳۰ به کنار چشمه  رسیدیم و به سمت روستا حرکت کردیم و در پایان در ساعت ۶ و با رسیدن به شهر اراک برنامه به سلامت پایان آمد.

۰ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.