مشخصات برنامه

گزارش برنامه قله سفیدخانی

تاریخ اجرا : ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت

سرپرست برنامه : طیبه شیرازی

مربی برنامه : قاسم نادری

تعداد افراد شرکت کننده :

افراد شرکت کننده :

خانم ها:  الهام شیرازی. مریم میرزاجانی. حدیث ملک حسینی. سارا کائیدانی. عاطفه جمشیدی. مریم قاهانی. مژده ادریس آبادی.

آقایان: حسین خدادای. محمد باقری. احمد فنایی. عین الله کمانی. علی کریمی. محسن نجفیان. غلامرضا حبیبی نژاد. حسین آقا اصغری. مجید احمدی. محمد قاسمی. امیرمسعود خلیلی. داود صالحی. امیر بهاری. میلاد خلیلی. عارف آخوندی. مصطفی اکبری. علی غریبی. امیرمحمد تدین

موقعیت قله؛
قله سفید خانی با ارتفاع ۳۱۱۸ متر بلندترین قله شهرستان اراک در فاصله ۱۷.۵ کیلومتری مرکز اراک قرار دارد.
مناطق مسکونی اطراف قله:

از روستاهای اطراف این قله می توان روستای خانه میران در شمال، عقیل آباد در شمال شرقی، گوار و گوشه در شرق، و ادامه خط الراس تا قله شاهسوار به سمت جنوب شرقی و روستای باغ برآفتاب در غرب این قله اشاره کرد.
این صعود که در تاریخ ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ به سرپرستی سرکار خانم طیبه شیرازی برگزار گردید؛از سری برنامه قبل از برنامه رسمی باشگاه کوهنوردی شاهین یعنی “صعودبه قله دماوند از جبهه شمالی ” که در نیمه خرداد ماه انجام میشود ، بود ؛که به منظور آمادگی افراد تیم وآشنایی با شرایط کمپ شبانه و هم هوایی و تطبیق بیشتر آنها با شرایط شبانه کوهستان بود .
طبق قرار قبلی افراد تیم دماوند و تعدادی از اعضای جدید و قدیم به تعداد ۲۷ نفر در ساعت ۱۸:۵ با دو دستگاه مینی بوس به سمت روستای خانه میران حرکت کردیم ودر ساعت ۱۹ به ویلا باغ مرحوم ناصر خوشه چین رسیدیم .
با سرقدمی جناب نادری به سمت قله حرکت کردیم پس از ۵ دقیقه صعود در دامنه توقف کردیم دایره تشکیل داده و به معرفی پرداختیم تا با همنوردان خود

آشنا شویم سپس تیم از یال مرحوم خوشه چین شروع به پیمایش کرد بعد از یک ساعت پیمایش ۵ دقیقه استراحت و دوباره ادامه پیمایش در این فاصله تعداد دو نفر از هم نوردان که از شازند حرکت کرده بودند ، به تیم پیوستند .
در ساعت ۲۲ به قله رسیدیم. در آنجا اعضای گروه برای استراحت و صرف شام چادرهای خود را برپا نمودند و جناب آقای نادری توصیه های را خدمت همنوردان عزیز در خصوص اهمیت کار گروهی و مطیع بودن افراد تیم از امر سرپرست را ایراد فرمودند پس از گرفتن عکس،
شب خاطره انگیزی را بالای قله سپری نمودیم مخصوصا برای کسانی که اولین تجربه شب مانی در کوهستان را داشتند بسیار جذاب بود .صبح زود ساعت ۶ بیدار شدیم بعد ازصرف صبحانه و گرفتن چند عکس گروهی بر روی قله ، به سمت چشمه حرکت خود را آغازنمودیم و ساعت ۱۰:۲۰ دقیقه به پایین قله رسیدیم.
با هماهنگی سرپرست مینی بوسها رسیده به سمت اراک حرکت کردیم
در این برنامه آقای نادری به عنوان مربی و خانم شیرازی به عنوان سر پرست و اقای اکبری عقبدار و آقای خلیلی به عنوان عکاس همکاری و همیاری نمودند.

۰ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.